Akıllı Ev Güvenlik Sistemleri ve Kullanım Avantajları

Akıllı Ev Güvenlik Sistemleri ve Kullanım Avantajları

Akıllı Ev Güvenlik Sistemleri ve Kullanım Avantajları

Hayatımızı kolaylaştıran, güvenliğimizi ve konforumuzu merkeze alan bir sistem olarak akıllı ev sistemlerini biliyoruz. Akıllı ev sistemleri, pek çok farklı şekilde imdadımıza yetişebiliyor. Enerji tasarrufundan ev araç-gereçleri kullanımına kadar bu sistemlerden faydalanıyoruz. Bunlardan daha da önemlisi olan akıllı ev güvenlik sistemleri benim için çok önemli diyorsanız; doğru yazıdasınız. Hem evinizin güvenliği için hem de evde kendi güvenliğiniz için; ev güvenlik sistemleri tam size göre.

 Akıllı Ev Güvenlik Sistemleri Nedir

Akıllı ev güvenlik sistemleri, bir evin güvenliği için gerekli olan tüm mekanizmaları içerir. Evde olmadığınız zamanlarda, evinizin güvenliğinden şüphe etmek çok doğaldır. Evde değilken yaşanacak herhangi bir felaket durumunda müdahale etmeniz fiziksel olarak imkansızdır. Fakat akıllı ev güvenlik sistemleri, ev alarm sistemleri ile senkronize çalıştığından bu durumu mümkün hale getirir. Ev içi kamera sistemleri ve ev dışı kamera sistemleri ile içeriden de dışarıdan güvenliği sağlayabilirsiniz.

Ayrıca evde olduğunuzda da evin güvenliği önemlidir. Ev güvenlik sistemi ve ev kamera sistemi sayesinde kapınıza gelen kişileri de tanıyabilirsiniz. Özellikle çocuklu evler için bu son derece önemli bir noktadır.

Akıllı Ev Güvenlik Sistemleri Nelerden Oluşur

Ev güvenlik sistemlerinin pek çok elemanı olduğundan bahsetmiştik. Bu güvenlik sistemi elemanları; tekil olarak araçlar ile daha küçük başka bir sistemi içerdiği de oluyor. Liste şeklinde ev güvenlik sistemini tamamlayan sistemleri ve araçları sıralayalım:

 • Ev kamera sistemi
 • Ev alarm sistemi
 • Ev içi güvenlik kamera sistemi
 • Sesli dokunmatik tuş takım konsolu
 • Erişim sensörleri
 • Uzaktan kumandalı anahtarlık

Bahsi geçen sistemler ve araçlar, akıllı ev güvenlik sistemlerinin bütününü oluşturuyor. Uzman kadro ve ekipler tarafından ev güvenlik sistemleri hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Nasıl bir hizmet alacağınız noktasında tercih size kalmış.

Güvenlik Sistemleri Kullanım Alanları Nelerdir

Akıllı ev güvenlik sistemleri geniş bir yelpazede kullanım alanı olan sistemlerdir. Bu yüzden ev güvenlik sistemi özelinde düşünmemek gerekiyor. İşyeri alarm sistemleri, villa alarm sistemleri gibi pek çok bina için kullanımı mevcuttur. Bu kullanım alanlarını liste halinde sıralayacak olursak şunları yazmalıyız:

 • Villa güvenlik sistemleri ve villa alarm sistemleri.
 • İşyeri güvenlik sistemleri ve işyeri alarm sistemleri.
 • Dükkan alarm sistemleri.
 • Alışveriş merkezi güvenlik sistemleri.
 • Oteller ve yüksek kapasiteli binalar için güvenlik ve alarm sistemleri.

Bu bina ve mekanlar için güvenlik sistemleri ile alarm sistemleri büyük önem taşımaktadır. Özellikle alışveriş merkezleri, oteller ve yüksek kapasiteli binalar için güvenlik sistemleri zorunluluktur. Tahmin edeceğiniz gibi acil durumlar için alarm sistemleri, can güvenliğini korumanın öncelikli yöntemidir.

Ev Kamera Sistemi Ayrıntıları

Güvenlik sistemlerinin en önemli elemanı olarak, ev kamera sistemi farklı yönleriyle karşımıza çıkıyor. Dış mekan video kamera ile iç mekan video kamera sistemleri ayrı ayrı önem taşıyor. WiFi özellikli kameralar sayesinde video kameraları uzaktan izleme şansına da sahipsiniz. Evde kamera sistemini telefondan izlemek yalnızca güvenliği değil konforu da sağlıyor. Dışarıda, çantanızın yanınızda olmadığını fark ettiğinizi düşünün: Panikle nerede olduğunu düşünüp, eve dönmek yerine telefonunuzdan evi kontrol edebilirsiniz. Bu basit örneğin yanı sıra ev kamera sistemlerinin avantajları hakkında daha pek çok şey söylenebilir.

Ev Güvenlik Sistemleri Maliyeti

Ev kamera sistem fiyatları ve güvenlik sistemi maliyetleri de şüphesiz aklınıza takılmış olabilir. Bu konuda öncelikle şunları söyleyelim: Güvenlik sistemlerinde yüksek kaliteli güvenlik sistemi hizmeti diğer hizmetler gibi düşünülmemeli. Çünkü güvenlik sistemleri sizi olası maddi hasarlara karşı korur. Güvenlik sistemi yokluğunda çok büyük maddi kayıpların yaşandığı pek çok örnek mevcut. Maalesef bu durumlarda hırsızların yakalanması işlemi de uzun ve uğraşlı olabiliyor. Bu yüzden güvenlik sistemleri ihmale gelmeyecek bir konu. Uzman kadrolar tarafından yapılacak bir güvenlik sisteminde maliyete çok fazla kafa yormamalısınız.

Burada belirli bir fiyattan bahsetmemiz çok zor. Çünkü her evin güvenlik sistemi ihtiyacı kendisine göre farklılık gösterir. Örneğin, villa güvenlik sistemi fiyatlarını düşünelim: Her villa birbirinden bağımsız ve ayrı bir yapıda olduğu için her biri için ayrı fiyat ortaya çıkacaktır. Bu durumu işyeri güvenlik sistemleri için söylemek de mümkün. Gerekli görüşmeleri sağlayarak dilediğiniz bina için fiyat öğrenmeniz sizin için daha sağlıklı bir sonuç sağlayacaktır.

Honeywell Akıllı Ev Güvenlik Sistemleri

Akıllı ev güvenlik sistemleri için en iyi tercihlerden bir tanesi son teknoloji ürünleri ile Honeywell güvenlik sistemleridir. Evde güvenlik sistemleri Honeywell ürünleri ile konforunuza odaklı bir yapı sunuyor. Ev kamera sistemleri ve ev alarm sistemleri bir arada olacak şekilde tüm güvenlik işlemleriniz güvende.

PROA7 PROSERIES 7 INCH ALL IN ONE Panel

Honeywell akıllı ev güvenlik sistemlerinin en önemli parçası olarak hepsi bir arada güvenlik panelidir. Alarmları yönetmek, ilk müdahaleler için uyaran sistemleri 7/24 aktif kullanabilme imkanı sağlıyor. Bu güvenlik paneli ile evinizin kontrolü nerede olursanız olun sizin elinizde olmaya devam ediyor. Ayrıca Proseries, AES-128 şifreleme ile SiX™ iki yönlü kablosuz teknolojiyi kullanan çok çeşitli sensörleri ve cihazları destekler.

LKP500-EN LYRIC® KEYPAD For Honeywell

Denetleyici ve ağ geçidi ile optimize edilmiş tuş takımıdır. Masaya, duvara veya herhangi bir yere kurmak için oldukça kullanışıdır. Tuş takımı olarak sistemi kontrol etmede işinizi kolaylaştırır. Bunların yanı sıra evinizde veya işyerinizde kötü bir görüntü bırakmaz. Görünüş itibarı ile şık, kullanış itibarı ile işlevseldir.

Süper Akıllı Ev Güvenlik Sistemleri Paketi

Kurulumunu kendiniz bile yapabileceğiniz adı gibi süper akıllı ev güvenlik sistemleri paketi. Honeywell Home uygulaması üzerinden yönetebileceğiniz oldukça basit ve kullanışlı bir sistemdir. İçeriğinde bulunan sistem elemanları ise şu şekildedir:

 • Akıllı ev güvenlik baz istasyonu iki erişim sensörü.
 • Uzaktan kumandalı anahtarlık.
 • T5 Akıllı termostat su kaçak ve donma dedektörü.
 • C1 Güvenlik kamerası.

6290W 7 İNÇ Sesli Renkli Dokunmatik Tuş Takımı

Honeywell Akıllı ev güvenlik sistemlerinin bir diğer önemli elemanı ise dokunmatik tuş takımı. Ev güvenlik sistemlerinin sık kullandığınız özelliklerini sizlere basitleştirmeyi amaçlar. Basitleştirdiği ölçüde gözünüze de hitap eder. Renkli ve sesli özellikleri ile çocuklarınızın bile rahatça kullanabileceği basitlikte olduğunu söyleyebiliriz.

Akıllı Güvenlik Sistemleri Ne Kadar Gerekli?

Eviniz veya işyeriniz fark etmeksizin akıllı güvenlik sistemleri; kamera güvenlik sistemi ve alarm güvenlik sistemi başta olmak üzere çok önemlidir. Deprem, yangın, sel gibi doğal afetlerin yanı sıra saldırgan veya hırsızlar için hiçbir önlem almamak korkunç bir durum. Böyle bir anda evinizde aileniz, işyerinizde tüm çalışanlarınız tehlikede demektir. Bu tehlikeyi göze almak hiç de kolay değil. Güvenlik sistemleri ile bu tehlikelere karşı önlem almakla birlikte hayat kalitenizi de artırmış oluyorsunuz. Bulunduğunuz binayı daha konforlu bir alan haline getirmek için en iyi seçenek akıllı güvenlik sistemleridir.

Tüm bunları göz önünde bulundurduğumuzda akıllı ev güvenlik sistemleri son derece gereklidir. Bu gerekliliği en iyi şekilde dizayn edebilmenin en iyi yolu da tecrübeli uzman ekip ve uzman kadro ile çalışmak olacaktır.

 

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Whatsapp'dan Yaz
Selam 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?