E-Mon™ Enerji Yönetim Sistemleri

İlk olarak 1980'lerin başında tanıtılan Honeywell'in E-Mon elektrikli alt ölçerleri, hızla büyüyerek alt ölçüm donanımı ve yazılımında endüstri lideri haline geldi.

Neden Enerji Yönetim Sistemleri

Enerji yönetim sistemleri, tesis yöneticilerinin bir bina yönetim sistemi (BMS) ile birlikte kullanıldığında alana, departmana, kiracıya ve bireysel ekipman parçasına göre enerji maliyetlerini izlemesine olanak tanır. Bilgi, genel bir enerji tasarrufu planı oluşturmak, maliyetleri tahsis etmek ve daha fazlası için kullanılabilir.

Enerji Analizi
Maliyetleri düşürmeye veya enerji kaynaklarını daha verimli kullanmaya yardımcı olmak için yük piklerinin nedenlerini izole etmek için yük profili oluşturma ve kıyaslama yapmak için enerji verilerinin toplanması.
Yeşil Bina Girişimleri
Enerji tasarrufu programlarının etkinliğini ölçmek ve doğrulamak için enerji kullanım kıyaslamaları ve eğilimleri oluşturmak.
Kiracı Faturalandırması
Enerji kullanım maliyetlerinin sabit bir oran yerine gerçek enerji kullanımına dayalı olarak ilgili kiracılara tahsis edilmesi, enerji tasarrufunun teşvik edilmesine yardımcı olur.
Maliyet Dağıtımı
Maliyet merkezi analizi için ayrı departmanların veya alanların ölçülmesi - bütçe sorumluluğu genellikle daha az enerji tüketimi ile sonuçlanır.
BMS Entegrasyonu
Bir tesis içindeki enerji koşullarının gelişmiş raporlaması, ayrıntılı aralıklı enerji verileri, önemli enerji kararlarını kolaylaştırmaya yardımcı olur.

Enerji Yönetim Uygulamaları

Apartman komplekslerinden veri merkezlerine kadar, alt ölçüm, son kullanıcıların enerji tüketimini izlemelerini ve ister bir devreyi, bir paneli veya tüm bir binayı ölçüyorlarsa maliyetleri tahsis etmelerini sağlar. İşte favori kullanım durumlarımızdan bazıları.

Konutlar

Kamu hizmetlerinin maliyetini kiracıya geri tahsis etmek isteyen çok aileli konutlar sahiplerinin, diğer faydaların yanı sıra geliri nasıl geri kazanabileceğini öğrenin

Eğitim

Enerji yönetim uygulamaları, eğitim binası yöneticilerinin enerji ihtiyaçlarını ele almasına ve alan, departman veya ekipmana göre enerji maliyetlerini takip etmesine olanak tanıyan bir enerji verimliliği sağlar. Tipik bir kampüs tesisinin daha iyi izleme ve analiz için ölçğlü alanları uygulayabileceği yer burasıdr.

Sanayi

Sistemleri ve kullanımı izlemek için elektrik sayacından aşağı doğru kurulduğunda, E-Mon alt sayaçları bozulan veya sorunlu ekipman belirtileri sağlar. Endüstriyel alanların, birden fazla alanda enerji tasarrufu sağlamak için tesislerinde submetering'i nasıl kullanabileceği detaylıca belirtilmiştir.

E-Mon Submetreleme Sistemi

E-Mon'un lider teknolojisi, binanızın tamamında etkin enerji yönetimi sağlamak için kesin ve güvenilir ölçümler sağlar.

E-Mon Enerji Ölçüm Sistemi

Yerinde veya saha dışında izleme için Honeywell E-Mon alt sayaçlarını kullanan enerji sistemi konfigürasyonu.

Whatsapp'dan Yaz
Selam 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?