Akıllı Ev Sistemleri 20 Yılı Aşkın Otomasyon Tecrübesi

SahaTeknik Akıllı Ev Sistemleri, enerji tasarruflu akıllı evlerin ne kadar etkili olduğunu biliyoruz çünkü bu evler enerji tasarrufu sağlarken aynı zamanda değerli zaman ve paradan da tasarruf etmenizi sağlıyor!

akıllı ev sistemleri

Akıllı Ev Nedir? Akıllı Ev Sistemleri Nedir?

Akıllı ev nedir, akıllı ev sistemleri nedir? Evinizin belirli görevleri otomatikleştirmek için cihazlarınıza bağlanan ve genellikle uzaktan kontrol edilen bir akıllı ev sistemine sahip olduğu anlamına gelir. Cihazlarınızı programlamak, ev güvenlik sisteminizi ve kameralarınızı ayarlamak ve izlemek veya buzdolabınız veya klima ve ısıtma gibi cihazları kontrol etmek için SahaTeknik akıllı ev sistemleri ile evinizi akıllı hale getirebilirsiniz.

Akıllı Ev Sistemleri ve Faydaları

Akıllı ev nedir ve akıllı ev sistemleri nedir sorusunun en güzel cevabı faydalarında saklı olduğunu düşünüyoruz. İşte akıllı ev özellikleri ve akıllı ev sistemlerinin faydalarından bir kısmı;

Akıllı evler, enerjiyi daha verimli kullanmanıza ve ekolojik faktörlere dikkat etmenize yardımcı olabilecek enerji kullanımına ilişkin bilgiler sağlar.
Akıllı evler, ihtiyacınız olandan daha fazla enerji kullandığınız alanları tam olarak belirleyebilir, bu da bu alanları azaltmanıza ve paradan tasarruf etmenize olanak tanır.
Akıllı evler, enerji kullanımınız üzerinde daha fazla kontrole sahip olmanızı sağlarken, sıcaklığı ayarlama, ışıkları açıp kapatma, pencere işlemlerini açma ve kapama ve hava durumuna göre sulamayı ayarlama gibi şeyleri otomatikleştirir.
Ev otomasyonunun en çok lanse edilen faydalarından biri, ev sahiplerine evlerini uzaktan izlemelerine izin vererek, unutulmuş bir kahve makinesinin açık bırakılması veya bir ön kapının açık bırakılması gibi tehlikelere karşı iç rahatlığı sağlamasıdır.
Akıllı ev sistemleri ayrıca yaşlılar için de faydalıdır ve yaşlıların bir huzurevine taşınmak veya 7/24 evde bakım gerektirmek yerine evde rahat ve güvenli bir şekilde kalmalarına yardımcı olabilecek izleme sağlar.
Akıllı evler, kolaylık sağlamak için kullanıcı tercihlerini karşılayabilir. Örneğin, kullanıcı garaj kapısının açılmasını, ışıkların yanmasını, şöminenin açılmasını ve geldiklerinde en sevdikleri şarkıların çalınmasını programlayabilir.

Akıllı Ev Sistemleri Maliyeti

Tüm bu faydaları düşündüğünüzde akıllı ev sistemleri maliyeti göze gelmeyecek kadar az olmaktadır. Akıllı ev sistemleri özellikleri ile başta yaptığınız harcamalar ile yıl boyunca sağlanan enerji tasarrufu ile amorti etmiş olacaksınız.

Akıllı Ev Sistemleri ve Akıllı Ev Ürünleri

Akıllı ev ürünleri hayatımızı kolaylaştıran, alışkanlıklarımızı programlayarak bizim yerimize tüm süreci hatasız sürdüren akıllı ev aletleridir. Daha iyi anlaşılması için akıllı ev teknolojileri ve nasıl kullanıldıklarına dair fikirler;

Intro

Akıllı Ev Kontrol Paneli

Akıllı ev sistemleri ile akıllı cihazlarla işlerinizi kolaylaştırın. Akıllı ev asistanı Akıllı TV’ler, bulaşık makineleri, buzdolapları ve çamaşır ve kurutma makinelerinin tümü uzaktan erişime ve kontrole izin verir ve her cihazla ilgili bilgiler konusunda sizi uyarabilir. Akıllı kontrol panellerinde interra akıllı ev kontrol panelleri ve akıllı ev uygulamaları ön plana çıkmaktadır.

Akıllı Ev Klima Sistemleri

KNX Akıllı ev sistemleri sayesinde klimanızı cep telefonu veya tabletinizden kontrol edebilir, eve gelmeden önce istediğiniz sıcaklığa ayarlayabilirsiniz. Dilerseniz ortam sıcaklığına göre senaryolar hazırlayarak tüm süreci otomatikleştirebilirsiniz.

Akıllı Ev Sistemlerinde Akıllı Motorlar

Akıllı ev sistemleri stor perde, panjur ve garaj kapısı gibi motorlu ekipmanlarınızı cep telefonu veya tabletinizden kontrol etmenizi sağlar.

Yangın Sistemleri

Yanıcı gaz sensörü sayesinde evinizde yanıcı gaz algılandığında cep telefonu veya tabletinize bildirim gelir, isterseniz alarm modülü devreye girer ve selenoid vana ile gaz girişi kesilir.

Giriş Kontrol Sistemleri

Akıllı kilitlerle evinizi güvende tutun. Kapınızı uzaktan kilitlemek ve kilidini açmak için mevcut ön kapı kilidinizi akıllı bir kilitle değiştirin, siz ayrıldıktan sonra kapıyı kilitleyip kilitlemediğinizi kontrol edin ve kimin gelip gittiğinin kaydını tutun.

Akıllı Priz Sistemleri

Ek inşaat gerekmeden monte edilir prizlerinizi cep telefonu veya tabletinizden kontrol etmenizi sağlar. En basit cihazlarınızı bile akıllı prizler sayesinde akıllı hale getirebilirsiniz. Sırada bir masa lambanızı akıllı prize bağladıktan sonra akıllı kol saatinizden kontrol edebilirsiniz.

Sıcaklık Kontrol Sistemleri

Akıllı ev sistemleri ve akıllı ev ürünleri sayesinde klimanızı cep telefonu veya tabletinizden kontrol edebilir, eve gelmeden önce evinizi istediğiniz sıcaklıkta ayarlayabilirsiniz.

Akıllı İklimlendirme ve Çevre Kontrolü

Akıllı bir termostatla evinizin sıcaklığını yönetin ve enerjiden tasarruf edin. Akıllı bir termostat, alışkanlıklarınızı öğrenebilir ve benzersiz programınıza göre sıcaklığı otomatik olarak ayarlayabilir. Ayrıca, bir uygulama aracılığıyla sıcaklıkları manuel olarak ve uzaktan ayarlamanıza olanak tanır.

Güvenlik ve Alarm Sistemleri

Akıllı ev güvenlik sistemleri ile akıllı güvenlik uyarılarıyla evinizi izleyin. Çok sayıda akıllı ev alarm sistemi, güvenlik veya güvenlik sorunları konusunda sizi uzaktan uyarabilir. Nerede olursanız olun, sızıntılar, garaj kapısını açık bırakma, duman, biri kapı zilinizi çaldığında veya fişe takılı bir şey bıraktıysanız, evden çıkmadan önce gerçekten kapatılmış olması gereken durumlar için uyarı alın.

Akıllı Televizyon Sistemleri

SahaTeknik Akıllı Ev Sistemleri sayesinde televizyonunuzu telefonunuz veya tabletinizden kontrol edebilir, istediğiniz kanalı tek dokunuş ile açabilirsiniz. Yada alexa ya sesli komut vererek istediğiniz kanalı açmasını söyleyebilirsiniz.

Akıllı Ev Aydınlatma Sistemleri

Akıllı ev otomasyonu sayesinde Halojen, LED veya tasarruflu ampüllerinizin ışık şiddetini cep telefonu veya tabletinizden kontrol etmenizi sağlar. Aynı zamanda senaryolar hazırlayarak akıllı aydınlatma sisteminizi kişiselleştirebilirsiniz. Akıllı ev aydınlatma sistemleri ile akıllı ampullerle evinizin aydınlatmasını kontrol edin. Akıllı ışıklar, evinizin her odasındaki aydınlatmayı mobil cihazınızdan kontrol etmenizi sağlar.

Multimedya Sistemleri

Akıllı bir asistan aracılığıyla görevleri devredin. Google Home veya Amazon Echo gibi sanal bir asistan, müziği açmak, Web’de arama yapmak ve evdeki akıllı cihazlarınızı kontrol etmek gibi şeyler yapmak için sesli komutları kullanmanıza olanak tanır.

Kamera Sistemleri

Akıllı ev sistemleri sayesinde cep telefonu veya tabletinizden evinizin internet ağına bağlı IP kameraları ile evinizi izleyebilirsiniz. Bu sayede evinizde her şeyin yolunda gittiğine emin olabilirsiniz.

Akıllı ev teknolojisinin yenidünyası heyecan verici olasılıklar ve kombinasyonları sonsuz hale geliyor.
Akıllı ev endüstrisi büyümeye devam ettikçe, sunulan teklifler ve bunların günlük yaşamınız üzerindeki etkisi de artacaktır. Sizde en iyi akıllı ev sistemleri sayesinde evinizi akıllı hale getirmek istiyorsanız akıllı ev proje detaylarını konuşmak için şimdi SahaTeknik ekibi ile iletişime geçin.

Sık Sorulan Sorular

Akıllı ev sistemleri ile alakalı en çok sorulan sorular ve cevapları
Akıllı Evler Nasıl Çalışır?
Normal evinizi akıllı bir eve dönüştürmek için ihtiyacınız olan şeyler 1) bir wifi bağlantısı, 2) akıllı ev aletleri (veya akıllı ev cihazları) ve 3) bu cihazları bağlamak, izlemek ve kontrol etmek için bir akıllı ev sistemidir. Bu bağlantılar sayesinde eviniz akıllı ev haline gelmeye başlar.
Akıllı Ev Sistemleri Nedir?
We provides you with a full management functionality that results in faster revenue, more users, and the ability to serve your users better engaging with them efficiently.
Akıllı Ev Ürünleri Nedir?
Akıllı ev sistemi, tabiri caizse akıllı evinizin “merkezidir”. İster duvara monte bir ünite ister İnternet üzerinden erişilebilen bir yazılım aracılığıyla akıllı ev sistemi, akıllı cihazlarınızın veya cihazlarınızın her birinden benzersiz bilgiler toplar ve tüm cihazlarınızı tek bir yerden kontrol etmenizi sağlar. Akıllı ev pazarı hala gelişmekte olduğundan, çoğu yalnızca belirli diğer sistemlerle uyumlu olan akıllı ev sistemleri veya ev otomasyon merkezleri için birkaç farklı seçenek vardır; bu nedenle satın almadan önce uyumluluğu onayladığınızdan emin olun. Eğer evinizi akıllı hale getirmeye zamanınız yoksa yada yeteri kadar tecrübeniz yok ise SahaTeknik uzmanlarından destek alabilirsiniz.
Whatsapp'dan Yaz
Selam 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?