Akıllı Bina Sistemlerinde 20 Yılı Aşkın Tecrübe

SahaTeknik Akıllı Bina Sistemleri, 20 Yılı Aşkın Tecrübesi ve Yüzlerce Mutlu Müşterisi İle Binaları Akıllı Hale Getiriyor.

akıllı bina sistemleri

Akıllı Bina Sistemleri

Son yıllarda kullanımı oldukça yaygınlaşan akıllı bina sistemleri, kullanışlı yönüyle ön plana çıkıyor. Kullanım kolaylığı ve sağladığı konfor ile bina alırken dikkate değer bir özellik haline de geldi. Akıllı bina uygulamaları ayrıca enerji verimliliği açısından da büyük bir tasarruf sağlıyor. 

 

Peki, akıllı bina sistemi nedir? Esasen bina otomasyonu da diyebiliriz. Çünkü sistem, binanın enerji tasarrufu, yangın algılama sistemleri, acil anons, BSM, Aydınlatma ve kontrol sistemleri üzerine kurulu olmasıdır. Enerji verimliliği ve kullanım kolaylığı da buradan geliyor.

Akıllı Bina Nedir

Peki akıllı bina nedir? Akıllı bina, enerji tasarrufunu en yüksek mertebeye çıkartır. Bina içi veya dışı enerji israfını önlemek adına kurulmuş bir enerji tasarrufu sistemidir. Amaç; enerji verimliliğini arttırırken performansı stabil tutabilmektir.

Akıllı bina; Elektrik ihtiyacı, ısınma ihtiyacı serinleme ihtiyacı hatta güvenlik ihtiyacını karşılar. Bina içi enerji dağılımını bina otomasyonu ile hem güvenilir hem de eşit bir şekilde kontrol altında tutabilmektedirler.

Intro

Akıllı Bina Sistemleri Nasıl Çalışır

Akıllı bina sistemleri sorunsuz çalışması için dünya çapında bir standart olan KNX otomasyonu kullanılmaktadır. KNX otomasyonu, tüm akıllı bina otomasyonunun tek dilde kullanılmasıdır. Uzaktan kumanda, tablet, telefon gibi uzaktan erişmenize olanak sağlayacak benzeri bir kullanımla işinizi kolaylaştırır. Akıllı bina sistemleri bir bütündür, KNX otomasyonu bu bütünün en önemli parçalarından bir tanesidir.

Akıllı Bina Sistemlerini Neden Tercih Etmelisiniz?

Akıllı bina sistemleri israfın önüne geçiyor. Her gün binalarımızda, ofislerimizde ve fabrikalarımızda binlerce kilovat elektrik harcanıyor. Bunların önüne geçebilmek için akıllı bina sistemleri kurdurtarak önüne geçebilirsiniz.

Bu sayede Hem can güvenliğinizi emniyet altına alıyor, hem de sizi enerji israfından koruyor. Hem cebiniz hem de canınızın güvenliği için akıllı bina sistemlerini tercih etmelisiniz.

Akıllı Bina Özellikleri ve Avantajları

Akıllı Bina Sistemleri sayesinde klima, asansör, yangın alarmı, güvenlik ve ses sistemleri, aydınlatma ve kontrol gibi yönetmeniz gereken tüm sistemleri kapsar. Bu sistemleri dilerseniz otomatik bir şekilde yani senaryolar kurarak ayarlayabilirsiniz.

Dilerseniz de uzaktan erişimle her yerden kontrol edebilirsiniz. Akıllı bina sistemleri çok geniş bir özellik yelpazesine sahiptir. Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi enerji verimliliği açısından da son derece fonksiyonel olduğu ortada.

Nerede olursanız olun, evinizdeki enerji israfını tek tuşla önleyebilirsiniz. İsrafın önüne geçerek hem zamanla akıllı bina masrafını çıkarabilir hem de doğaya katkı sağlamış olursunuz.

KNX sistemlerinin optimize edilmesi
Elektrik kullanımının azaltılması
Bina güvenliğinin en üst seviyeye çıkarılması
Sensor ve zaman kontrollü aydınlatma sistemleri
Uzak lokasyonlardan takip ve kontrol edilebilen araçlar
Tüksek teknolojili ve enerji verimli ısıtma-soğutma ve havalandırma sistemleri,
Bilgisayar destekli binayönetimi

Akıllı Bina Sistemlerinin Yoğunlukta Kullanıldığı Akıllı Bina Projeleri

Akıllı Bina Otomasyon Sistemleri

Yazılım & Entegre Sistemleri
Yazılım & Entegre Sistemleri
Güvenlik ve Kamera Sistemleri
Güvenlik ve Kamera Sistemleri
Geçiş Kontrol Sistemleri
Geçiş Kontrol Sistemleri
Yangın Algılama Sistemleri
Yangın Algılama Sistemleri
Acil Anons Sistemleri
Acil Anons Sistemleri
Yangın Söndürme Sistemleri
Yangın Söndürme Sistemleri
BMS (İklimlendirme Sistemleri)
BMS (İklimlendirme Sistemleri)
Aydınlatma ve Kontrol Sistemleri
Aydınlatma ve Kontrol Sistemleri
Enerji Yönetim Sistemleri
Enerji Yönetim Sistemleri
Sizlerde Binalarınıza Akıllı Bina Otomasyonunu Uygulatmak İstiyorsanız Şimdi Bizimle İletişime Geçin
Akıllı bina sistemleri kurulurken sizin gözünüzü korkutmasın. Maliyeti, bina otomasyonu kurdurtmadan önceki enerji harcamasından fazla olmayacaktır.
Whatsapp'dan Yaz
Selam 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?