Acil Anons Sistemleri

Acil Anons Sistemleri

Acil Anons Sistemleri Ne Kadar Gerekli?

Acil anons sistemleri gerekli hatta bir mecburiyet olduğunu bile söyleyebiliriz. Fakat hakkında konuşmadan önce, acil anons sistemleri nedir sorusunun cevabına bakalım. Karşımıza; genel seslendirme ve anons sistemleri veya acil anons ve ses sistemleri olarak çıkıyor. Doğal afetler başta olmak üzere seslendirme sistemi ihtiyacı olan her durumda anons sistemleri aktif olarak kullanılıyor. Acil durumlarda otomatik olarak devreye girebilen sistem, yangın gibi korkunç durumlarda büyük bir avantaj sağlıyor. Bunun yanı sıra ses anons sistemleri0 yapılacak duyurular için de en iyi seçenek oluyor.

Acil Anons Sistemleri ve İşlevselliği

Acil anons sistemleri yukarıda da bahsettiğimiz gibi yalnızca acil durumlarda kullanılmamaktadır. Örneğin bir fabrika anons sistemi ihtiyacı varsa acil anons sistemi bu ihtiyaca da karşılık vermektedir. Bu yüzden genel seslendirme ve anons sistemleri adı altında birkaç işlevinden bahsedelim.

 • Yangın anons sistemi olarak çalışır.
 • Duyuru sistemi olarak çalışır.
 • Uyarı sistemi olarak çalışır.
 • Tatbikatlarda seslendirme sistemi olarak çalışır.

Bahsi geçen maddeler genişletilebilir. Fakat temel olarak merkezi anons sistemi ihtiyacı olan her mekanda kullanılabilir.

Acil Anons Sistemleri Nelerden Oluşur

Birden fazla acil anons sistemi elemanı bulunmaktadır. Profesyonel bir acil anons ve seslendirme hizmeti için hepsine ihtiyaç duyulur.  Bu sistem elemanları kısaca şöyle sıralanabilir:

 • Acil anons hoparlörü.
 • Acil anons modülü.
 • Diğer hoparlörler ve mikrofonlar.
 • Ses kontrolörleri.
 • Amplifikatörler.
 • Sesli tahliye.

Ses Anons Sistemleri Nerelerde Kullanılır

Evinizden işyerinize, işyerinizden büyük kuruluşlara kadar yaşamın her alanında ses anons sistemleri kullanılmaktadır. Acil anons sistemleri ile birlikte seslendirme sistemi ihtiyacı tekil bir ihtiyaç değildir. Birden fazla ihtiyaca yanıt veren bir sistemler bütünüdür. Kullanım yerleri ve kullanım alanlarına dair kısa fikir vermesi açısından şu listeye göz atalım:

 • Alışveriş merkezlerinde ürün tanıtımları için yapılan anonslarda,
 • Havaalanları ve otogarlardaki yolcu ve sefer anonslarında,
 • Hastanelerde,
 • Metro, otobüs, tren gibi toplu taşıma araçlarındaki anonslarda,
 • Stadyum, tiyatro gibi gösteri alanlarındaki seslendirme çalışmalarında,
 • Ve yangın gibi durumlarda acil anons sistemleri olarak kullanılır.

Kısaca hayatın her alanında seslendirme sistemi olarak ses anons sistemleri kullanılmaktadır. Kullanılmasının yanı sıra vazgeçilmez bir ihtiyaç olarak hayati bir öneme de sahiptir. Nitekim yönetmelik gereği acil anons sistemlerinin kullanılması zaruri olan yapılar bulunmaktadır. Oteller, büyük yapı inşaat alanları ve yüksek kapasiteli tüm mekanlar bu yönetmeliğe tabiidir.

Gerekliliğinden ve kullanım alanlarından bahsettik. Sunulan çözümlerin apartmanınız, villanız veya eviniz için de gerekli olduğunu görebilirsiniz.

Honeywell Acil Anons Sistemleri Nedir?

Honeywell acil anons sistemleri yukarıda tüm meziyetlerini anlattığımız anons sistemlerinin tümünü kapsar. Birinci sınıf kalite, kesintisiz performans ve tam güvenilirliği amaçlar. Merkezi anons sistemi olarak acil anons sistemleri için honeywell acil anons sistemleri en iyi seçenektir. Tabii en iyi seçenek de olsa hizmeti doğru yerden aldığınızdan emin olmalısınız. Honeywell acil anons sistemleri, ses sistemi, hoparlör ve diğer materyalleri profesyonel olarak kullandığı için kullanıcı dostudur.

Acil Anons Sistemi Fiyatları

Acil anons sistemi fiyatları, almak istediğiniz hizmete göre değişiklik göstermektedir. Acil anons hoparlörü için fiyat ayrı, yangın anons sistemi için fiyat ayrı olacaktır. Tüm bunların yanı sıra Honeywell acil anons sistemleri için fiyat yine farklı olacaktır. Öncelikle satın almak istediğiniz hizmeti belirlemelisiniz. Daha sonra hizmeti hangi yapı için alacağınızı açıklamalısınız. Tüm bunları düşününce tek bir fiyattan bahsetmek yanıltıcı olacaktır. Konuda uzman bir kadroya danışmak tüm sorularınıza cevap olacaktır.

Acil anons ve seslendirme sistemleri hakkında hizmet almak için mutlaka ön bilgi edinin. İnşa edeceğiniz binaların, yeni nesil binalar olması kullanıcı deneyimini iyileştirecektir.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Whatsapp'dan Yaz
Selam 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?