Parmak İzi Geçiş Sistemleri 5 Avantajı

Parmak İzi Geçiş Sistemleri 5 Avantajı

Parmak İzi Geçiş Sistemleri 5 Avantajı

Parmak izi geçiş sistemleri daha çok profesyonel olarak kullanılmaktadır. Kalabalıkların giriş çıkışlarında kişilerin kontrolünde harika bir seçenektir. Daha önceki bir blog yazımızda turnike geçiş sistemlerinden bahsetmiştik. Turnike geçiş sistemleri daha genel bir kullanıma sahiptir. Parmak izi geçiş kontrol sistemi ise daha özel kullanıma uygundur.

Parmak izi geçiş kontrol sistemi Nasıl Çalışır

Çalışma prensibi olarak parmak izli geçiş kontrol sistemleri kişi bazlıdır. Yani sistem kişiye özel olarak işlemektedir. Sisteme kayıt edilecek kişilerin parmak izi alınır ve sisteme işlenir. Sistem bu parmak izlerini tanır giriş çıkışlarda yalnızca tanıdığı kişilere izin verir. Örneğin öğrenci yurtları için harika bir sistemdir. Öğrencilerin giriş çıkışları kontrol altına alınır ve yabancılardan korunmak kolay hale gelir.

Parmak izi geçiş sistemleri avantajları

Halka açık sistemlerde turnike sistemlerinin kullanıldığını görüyoruz. Turnike sistemi kişiye özel çalışmadığı için tercih ediliyor. Parmak izi geçiş sistemlerinin avantajı da buradan geliyor. Bu avantajları liste şeklinde sıralarsak 5 madde sayabiliriz.

  1. Kişiye özeldir, parmak izi işlenmemiş kişilerin girişine izin verilmemektedir.
  2. Kişilerin şahıs olarak giriş çıkış saatleri kayıt altına alınmış olur.
  3. Kart gibi bir materyale ihtiyaç duyulmaz, kullanıcılar kartını her zaman yanında taşır
  4. Güvenlik personelinin işini daha kolay hale getirir.
  5. Dayanıklıdır, uzun süreli kullanıma uygundur, arızaları kolay giderilir.

Parmak izli geçiş kontrol sistemlerinin nasıl çalıştığını izah ettik. Avantajlarından da maddeler halinde bahsettik. Daha fazla bilgi ve ücretsiz danışmanlık için profesyonel bir ekibe başvurabilirsiniz.

Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Whatsapp'dan Yaz
Selam 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?