Akıllı Ev Sistemleri Nedir ve Nasıl Kurulur?

Akıllı Ev Sistemleri Nedir ve Nasıl Kurulur?

Akıllı Ev Sistemleri Nedir ve Nasıl Kurulu merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre. Bağlantı protokollerini ve sesli asistanları anlamaktan en iyi ürünleri seçmeye kadar, akıllı bir ev kurmak sandığınız kadar basit değil.İster sahibi olun ister kiralayın , akıllı evin cazibesi güçlüdür. Hayal edin: Telefonunuzla ön kapınızın kilidini açabilir, evinize girebilir, ışıkların otomatik olarak açılmasını sağlayabilir ve sanal asistanınızdan size bir fincan kahve yapmasını isteyebilirsiniz.

Siz evde olmadığınızda, bir robot elektrikli süpürge yeri temizleyecek, akıllı termostatınız maliyetleri düşürmek için klimayı veya ısıyı kapatacak ve iç ve dış güvenlik kameralarıyla telefonunuzdan her şeyi izleyebileceksiniz.
Tek bir çözüm tüm evinizi kusursuz bir şekilde otomatikleştiremez, ancak birden fazla akıllı cihazı evinize kurdurarak evinizi akıllı hale getirtebilirsiniz. Birkaç ürünle hayallerinizdeki akıllı ev gerçek olabilir.

 

Akıllı Evinizdeki Her Şeyi Nasıl Kontrol Edersiniz?

Birçok akıllı ev cihazının temel işlevlerini doğrudan Wi-Fi ve eşlik eden bir mobil uygulama aracılığıyla kontrol edebilirsiniz. Bu, basitçe yeni bir ürün alabileceğiniz, onu evinizdeki Wi-Fi ağınıza bağlayabileceğiniz, ilgili uygulamayı indirebileceğiniz ve yolunuza devam edebileceğiniz anlamına gelir.

Diğer cihazlar, bir hub ile iletişim kurmalarına yardımcı olan genel kablosuz protokollere güvenir. Bir hub kullanmanın yararı, örneğin ampulleriniz ve termostatınız için ayrı uygulamalar kullanmak yerine, tüm akıllı ev ürünlerinizi tek bir uygulama altında toplayıp oradan kontrol edebilmenizdir.

Bazı ürünler birden fazla standartla çalışır, ancak tüm platformlar açık ve evrensel değildir. Pek çok ekosistemde pek çok farklı ürünle akıllı bir ev inşa etmek, ezici bir mantık bulmacası gibi hissedilebilir. Ancak, herhangi bir görevde olduğu gibi, süreci daha küçük parçalara ayırmak, her şeyi anlamanıza yardımcı olabilir.

 

Ses Kontrolü: Başlamak için Kolay Yer

Sesli yardımcılar, bağlı cihazlarınızı kontrol etmenin kolay ve popüler bir yoludur. Ses kontrolünü destekledikleri sürece, sadece konuşarak ışıkları açabilir, klimayı açabilir, bir fincan kahve hazırlayabilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

akıllı ev sistemleri nedir

Satın aldığınız hoparlöre bağlı olarak Amazon Alexa, Apple Siri ve Google Assistant gibi popüler sesli yardımcılara erişim sağlayan akıllı hoparlör , evinizde sesle kontrol sağlamanın en kolay yoludur. Amazon, çeşitli Echo hoparlör koleksiyonuyla en geniş seçenek yelpazesini sunarken, Google’da birkaç Nest hoparlör bulunur ve Apple, HomePod mini’yi satar. Siri, HomePod ile sınırlı olsa da, Alexa ve Google Asistan destekli üçüncü taraf hoparlörler de bulabilirsiniz.

 

Eski Teknolojinizi Otomatikleştirmek için Akıllı Fişleri Kullanın

Özel akıllı ev ürünleri satın almaya başlamadan önce, lamba, vantilatör ve kahve makinesi gibi sıradan cihazları telefonunuzla kontrol edebileceğiniz akıllı cihazlara kolayca dönüştürmek için akıllı priz kullanabileceğinizi unutmayın. Bunları bir prize takmanız, uygulamayı indirmeniz ve akıllı olmayan cihazınızı bağlamanız yeterlidir. Artık, halihazırda orada olmayan herhangi bir işlevi eklemek için akıllı bir fiş kullanabilirsiniz; böylece, örneğin beyaz ampullerinizin renk değiştirmesini sağlayamazsınız. Ancak, belirlenen zamanlarda onları kapatmalarını sağlayabilirsiniz.

 

İnterra Touch Panel ile Akıllı Ev Sistemleri Kontrol Sizde

İnterra Touch Panel ile Akıllı Ev Sistemleri Kontrol Sizde, klimanızı ve/veya ısıtmanızı telefonunuzdan kontrol etmenize ve günün saatine, bulunduğunuz konuma ve diğer bağlı cihazların durumuna göre sıcaklığı otomatik olarak ayarlamanıza olanak tanır. Bazı modeller, evinizin her yerinde eşit ısıtma ve soğutma sağlamak için uzak oda sensörlerini kullanır. Akıllı termostatların kurulumu genellikle kolaydır, ancak düşük voltajlı kablolama (ve tipik olarak biraz hafif delme) ile çalışmayı gerektirir.

İnterra Touch Panel ile Akıllı Ev Sistemleri Kontrol Sizde

 

Evinizde Güvenliğinizi Arttırın

Honeywell Güvenlik Sistemleri, kapınızı telefonunuzdan kilitlemenize ve kilidini açmanıza izin verir ve çoğu, arkadaşlarınız, aileniz ve çalışanlarınız için kalıcı veya geçici zamana özel erişimi yönetmenize izin verir. Hatta bazıları kapıları kilitlemek ve kilidini açmak için sesli komutları kullanmanıza izin verir. Yine de diğerleri parmak izi erişimi sunar. Çoğu akıllı kilit, kurulumu nispeten basit olan komple setlerdir, ancak bir avuç model, yalnızca tek bir iç bileşeni değiştirmenizi gerektirir.

güvenlik sistemleri

 

Akıllı Evinizin Akıllı Olduğunu Düşünüyorsanız Tekrar Düşünün!

Akıllı ev cihazlarının çok şey yapabileceğini, ancak her zaman düşündüğünüz kadar akıllı olmadıklarını belirtmek önemlidir. Hiçbir uygulama her şeyi kontrol edemez ve hepsi sorunsuz bir şekilde iç içe geçen mükemmel bir cihaz karışımı yoktur.

Günün sonunda akıllı cihazlar hayatınızı kolaylaştırmalı, zorlaştırmamalı. Bu nedenle, sonsuza kadar sürecek kesintisiz, entegre bir sistem yaratma konusunda desteğe ihtiyacınız olacak. Burada SahaTeknik devreye giriyor. Evinizin size hizmet etmesini istiyorsanız şimdi Bizimle iletişime geçin evinizi size hizmet eder hale getirelim.

Thumbs up

Evinizi Akıllı Hale Dönmesini İster Misiniz?

Siz evinize değil eviniz size hizmet etmesini istiyorsanız şimdi bizimle iletişime geçin!
Related Posts
Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

Whatsapp'dan Yaz
Selam 👋
Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?